Hastalık gelişmesini belirleyen faktör, vücudumuza giren mikroorganizma sayısıyla bağışıklık sistemimizin gücü arasındaki denge. Üçüncü bir faktör de virulans denilen, mikrobun bizi hastalandırma yeteneği.
Haber Bağlantısı İçin Tıklayınız
Hastalık gelişmesini belirleyen faktör, vücudumuza giren mikroorganizma sayısıyla bağışıklık sistemimizin gücü arasındaki denge. Üçüncü bir faktör de virulans denilen, mikrobun bizi hastalandırma yeteneği.
Haber Bağlantısı İçin Tıklayınız